Kierownik Izby Przyjęć, POZ / PNŚ, Transport Medyczny - Tomasz Ignaczewski

1. Świadczenia zdrowotne z zakresu pomocy doraźnej i ratownictwa medycznego udzielane są
w sytuacji nagłego zdarzenia( wypadek, uraz), złego samopoczucia, zachorowania lub nagłym pogorszeniem stanu zdrowia powodującym zagrożenie życia przez zespoły wyjazdowe:

S P0211;  P0232; P0234,

przy czym miejscem stacjonowania karetek jest:

  • P0211  - miejsce stacjonowania: ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 25, 62-600 Koło
  • P0232 – miejsce stacjonowania:  ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 25,  62-600 Koło
  • P0234 – miejsce stacjonowania:  ul. Tadeusza Kościuszki 12, 62-650 Kłodawa

2. Świadczenia zdrowotne z zakresu pomocy doraźnej ambulatoryjnej w dni powszednie, niedziele
i święta udzielane są również w Ambulatorium zlokalizowanym w Izbie Przyjęć oraz Pomocy Nocnej
i Świątecznej(budynek "A").

 Porady i zgłoszenia wizyt domowych można zgłaszać telefonicznie: 63 27 20 406

3. Świadczenia udzielane przez zespoły wyjazdowe polegają na zapewnieniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej na miejscu zdarzenia, a następnie podjęciu decyzji o konieczności przewiezienia pacjenta do szpitala.

Świadczenia z zakresu pomocy doraźnej są udzielane bez skierowania oraz niezależnie od uprawnień do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych, jednakże w przypadku braku ubezpieczenia koszt udzielonych świadczeń ponosi pacjent.

 Ratownictwo Medyczne świadczące usługi przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kole jest wzywane do Pacjenta w przypadkach nagłych-kiedy człowiek doznaje nagłego i silnego uszczerbku na zdrowiu.
Ratownictwo medyczne to nie tylko wyspecjalizowani: lekarze, ratownicy i pielęgniarki, ale również specjalistyczne pojazdy- znane wszystkim pod nazwą karetki pogotowia ratunkowego. Praca
w zespołach ratownictwa medycznego jest bardzo stresująca- personel tam pracujący musi podejmować w przeciągu kilkudziesięciu sekund decyzje, mogące zaważyć na życiu czy zdrowiu nie jednego człowieka, dlatego należy się im szczególny szacunek i uznanie.

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole, zgodnie z „Wojewódzkim Rolex replica planem działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa wielkopolskiego” informuje:

w sytuacji nagłego zdarzenia( wypadek, uraz), złego samopoczucia, zachorowania lub nagłym pogorszeniem stanu zdrowia powodującym zagrożenie życia należy zadzwonić:

Pogotowie Ratunkowe nr tel. 999

Centrum Powiadamiania Ratunkowego nr tel. 112

Wezwanie karetki systemowej Państwowego Ratownictwa Medycznego dla pacjentów powiatu kolskiego odbywa się w dyspozytorni medycznej mieszczącej się przy:

Wielkopolskim Centrum Ratownictwa Medycznego sp. z o.o. w Koninie

ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 1, 62-510 Konin;

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został zmieniony. czwartek, 29 lipiec 2021 12:37 Mariusz Walczak
Artykuł został zmieniony. piątek, 28 styczeń 2022 10:42 Mariusz Walczak
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 06 marzec 2023 12:15 Mariusz Walczak